Spinoza-örömkoncertek a Dob utcában
2025. május 14. /

A Spinoza Színház immár negyedik éve szervezi ingyenes utcai örömkoncertjeit a Dob utcában. Budapest 150 éves történelmében eddig nem fordult elő, hogy egy civil szervezet – ez esetben a Spinoza Színház – ingyenes koncertsorozatot adjon a főváros és a kerület lakosainak. A Spinoza
Színház arról is gondoskodik, hogy az érdeklődőknek ne állva kelljen végighallgatniuk a koncerteket. A színház minden esetben 300 széket rak le a Carl Lutz-emlékműhöz, ami rendszerint nem elegendő. Kánikula esetén hűsítőt is felszolgálnak.

[kep3]

A Spinoza Színház ingyenes koncertsorozata az Erzsébetváros Önkormányzata, valamint a MAZSIHISZ együttműködésével jött létre.

Az örömkoncertek dátumai és a fellépők
csütörtökönként, délután 5-6 óra között a Carl Lutz-emlékműnél:

május 29.: Fegya (Jávori Ferenc) – zongora és ének, Bíró Eszter – ének, Gazda Bence – hegedű és ének
június 5.: Fellegi Balázs – ének, Magyari Bori – ének, Darvas Kristóf – zongora
június 12.: Nógrádi Gergely – ének, Teszter Nelli – zongora, fellépő vendégek: Hartman Anita, Kurucz Márk, a Kozma házaspár, a Bálint Ház Kórusa június 19.: Sabbathsong Klezmer Band: Masa Tamás és együttese
június 26.: A három jiddise mame: Klein Judit – ének, Fenyő Fruzsina – ének, Váradi Eszter Sára – ének, Pánczél Kristóf – zongora