Titokzatos süntörténetek
2014. október 03. /

A Vadonleső Program tíz hazai nemzetipark-igazgatósággal, a Vidékfejlesztési Minisz­térium­mal, a Fővárosi Állat- és Növénykerttel, a Magyar Természettudományi Múzeummal, valamint a Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesülettel karöltve a keleti sün éve

alkalmából Titokzatos süntörténetek címmel mese- és képregényíró pályázatot hirdet.
A keleti sün, hazánk egyetlen őshonos sünfaja, Magyarország majd’ minden táján és településén előfordul. Télen elbújnak, és téli álmot alszanak, tavasztól őszig az éj leple alatt vadászgatnak, portyáznak, mindenféle pajort, csigát, gilisztát összeesznek. Néha-néha, többnyire csak alkonyatkor vagy éjszaka kerülhetnek a szemünk elé. Ezt írják legalábbis a tudományos ismeretterjesztő könyvek. A színes fan­táziá­val megáldott gyerekek azonban tudják, hogy ez csak a dolgok egyik oldala. Mit is csinálnak a sünök valójában? Hol töltik idejük nagy részét? Kivel találkoznak, miről beszélgetnek? Udvarolnak, vagy épp perlekednek? Hogyan látják a világot, és hogyan minket, embereket? Mit szeretnek, és mitől félnek? Ezeknek a kérdéseknek a meg­vá­la­szo­lá­sá­hoz azonban a tudomány már nem elég. Itt ennél sokkal többre van szükség: a gyermeki fantáziára.
A pályaműveket két kategóriában (6−11 éveseknek szóló meseíró és 12−17 éveseket célzó képregényíró) szeptember 15-éig várják a szervezők.
További információ: www.vadonleso.hu